Close

Aktivityv okolí

Aktivity v okolí

Pobyt v Bublavě nabízí sportovní i turistická vyžití nejen pro rodinu. V blízkém dojezdu lákají na relaxační a kulturní vyžití západočeská lázeňská města. 

V zimě máte nejbližší lyžařský areál tak blízko, že k němu i malé dítě dojde v lyžákách, za změnou se stačí vypravit pár kilometrů do některého z blízkých areálů na české i německé straně hranic. Běžkaři se dostanou během deseti minut přímo na trasu Krušnohorské magistrály. A odpočinek a zahřátí uprostřed lyžařského týdne zajistí některý z aquaparků. 

V létě si můžete blízké okolí projít pěšky, či projekt na kole, vypravit se na rozhledny nebo za dětskou zábavou do menších zoo v blízkém okolí. Hledáte-li jako cyklisti větší vzrušení, projedete si desítky kilometrů napříč Krušnými horami, nebo vyrazíte na sjezdy do Trail Parku Klínovec.

Loupežnická stezka v Kraslicích

6 km

Děti

Loupežnická stezka pod zříceninou hradu Hausberg je nově vybudovaná stezka v městských sadech, jejíž vznik je spojen s pověstí o místních loupežnících. Ti ve zdejších lesích u hradu Hausberg žili a přepadávali kupce. Hrad byl v roce 1412 dobyt a vypálen královským vojskem.

Více
Ferrata Hausberg

6 km

Turistika, Horolezectví

Na skalisku jménem Hausberg byl vybudován útulný ferratový areál, obsahuje celkem tři cesty (značeno barvami), ty se rozléhají na 3 menších skalkách. Uprostřed areálu se tyčí asi největší dominanta s vyhlídkovou plochou, na její vrchol se můžeme dostat 2 cestami, jednak po modré (A,B), ze které se po chvilce oddělí ještě černá (C/D) a opětovné spojení se nachází u lanového můstku, kterým se dostaneme na krajní vrcholek, ze kterého už vede lehká trasa k vyhlídce. Na posledním vrcholku najdeme technickou červenou (C), která opět vede v nevelké výšce nad zemí, při netahání za lano je najednou velmi zajímavá.

Více
Singltrek Hausberg

6 km

Turistika, Cyklo


Ski Areál Bublava

100m

Lyže, Děti

Deset tratí od mírných lučních terénů až po náročnou kratší černou sjezdovku, všechny široké a s bezpečným dojezdem. 

Více
Ski Areál Schöneck

15km

Lyže

Bezmála 2 km sjezdovek různé obtížnosti, pohodlí na čtyřsedačkové lanovce, menší sjezdovky jsou obslouženy vleky a pro děti je připraven lyžařský koberec.

Více
Ski Areál Klínovec – Neklid

50km

Lyže, Kolo, Koloběžka, Lanový park (lezení), Děti

Několik dlouhých sjezdovek, lanovky, vleky a dětské areály v jednom z největších českých lyžařských středisek. V létě se zde zabavíte na kolech i koloběžkách při dlouhých i divokých sjezdech.

Více
Krušnohorská magistrála

1,5km

Běžky, Kolo, Pěší turista

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes celé Krušné hory vine cyklistická a běžecká trasa v celkové délce 242 km s množstvím odboček na další trasy.

Více
Františkovy Lázně

38km

Lázně, Kultura

Nádherné lázeňské město snoubící krásu historické tradice s moderní léčbou i zábavou v rozsáhlém aquaparku Aquaforum, s bazény, vířivkami i tobogánem.

Více
Zoo Park Hirschfeld

40km

Zvířata, Děti, Pěší turista

Zoo umístěná na velkém prostoru v krajině nabízí kromě mnoha druhů zvířat také několik dětských hřišť, krásný minigolf a procházku lesem i v okolí rybníků.

Více
Zoo Klingethal

4km

Zvířata, Děti

Menší zoopark nabízející hlavně vyžití dětem. Největší chloubou je padesátiletý varan komodský.

Více
Zábavní park Plohn

35km

Děti, Pouť, Zvířata

Pouťové atrakce, pohádková místa i stvoření, zvířátka a velká hřiště pro mladší i starší děti, to všechny nabízí volnočasový park Plohn.


Více
Hrad Loket

35km

Pěší turista, Kultura

Kamenný královský hrad Loket se tyčí na žulovém masívu obtékaném řekou Ohří. Čekají vás expozice porcelánu, sbírky městského muzea, muzeum zbraní a autentická výstava útrpného práva v bývalé věznici.


Více
Karlovy Vary

38km

Lázně, Turista, Kultura

Lázeňské město jako žádné jiné. Kromě krásné i zajímavé architektury starší i novější nabízí „Vary“ lázeňské procedury a hlavně celoroční zajímavý kulturní program.

Více
Bečov nad Teplou

42km

Hrad, Kultura

Ve městě bohatém na památky vyniká nejvíce stejnojmenný gotický hrad s renesančním palácem a barokním zámkem, který ukrývá jednu z nejvzácnějších klenotnických památek v České republice – románský – relikviář sv. Maura.


Více
Aqua Park Schoneck

15km

Lázně, děti

Množství bazénů a vířivek, tobogán a skluzavka v moderním aquacentru nedaleko hranic.


Více
Zoo a Dinopark Plzeň

120km

Zvířata, Děti, Pěší turistika

Jedna z největších zoo v české republice nabízí v kombinaci s dinoparkem celodenní procházku se zábavou a poučením pro celu rodinu.

Více
Pivovar Krušnohor

2,5km

Zážitková turistika

Pivovar Krušnohor vsází zejména na výrobu piv s výraznější hořkostí, což z nich dělá skvělá pivečka s osobitou a dobře zapamatovatelnou chutí. 

Více
Skalní město u Stříbrné

5,9km

Turistika, Horolezectví

Jen pro odvážné lezce. Výška věží se pohybuje od 3m do 18m.

Více
Ideální pro děti
Stylové ubytování
Restaurace
Dětské hřiště
Lyžařský areál 100m
Ideální poloha
Pořádáme svatby
Firemní akce
Wifi Free
Cyklo turistika
Psi dovoleny
Parkoviště

Novinky z Bublavy